Tak aby sympatycznie rozpamiętywać naszą podróż czy to firmową czy też osobistą winniśmy rzetelnie opracować wybór hotelu w jakim będziemy zatrzymywać się. Po pierwsze winniśmy zbadać proporcje jakości do standardu hotelu. Zdarza się, że trafimy na kosztowny hotel o niskiej kategorii lub też na tani o dużej liczbie gwiazdek. W necie jest bardzo dużo portali łącznie z prowadzącym jakim jest booking.com, gdzie możemy skonfrontować olbrzymią ilość hoteli i wyłowić optymalny dla nas.
Drugą ważną sytuacją jest położenie hotelu w jakim będziemy przebywać. Niejednokrotnie zdarza się, że hotel jest opisany jako hotel umieszczony w pobliżu centrum lub z prostym dojazdem. Nie zawsze jest to zgodne z prawdziwością i winniśmy sami stwierdzić na mapie realne miejsce hotelu. Może się okazać, że różnica w cenie pozostanie zrównana przez wartość biletów na dojazd, a na domiar tego jeszcze utracimy czas. Jeśli natomiast nasz hotel jest umieszczony w jakiejś odległości od centrum najważniejszym środkiem komunikacji będzie metro. Zdołamy nim migiem i sprawnie dojechać do celu.
Selekcjonując hotel Koszalin powinniśmy również wypróbować poglądy o nim w internecie. Możemy tam znaleźć porządne wiadomości dotyczące dojazdu jak i warunków panujących w hotelu. Natomiast szukając taniego hotelu zdołamy trafić na ogromną liczbę pejoratywnych ocen dotyczących czystości, w części to werdykty mogą być nieautentyczne, wpisane przez ludzi którzy wypatrują w tanim hotelu warunków jak w wiele droższych hotelach.
Mniej ważną rzeczą, którą możemy sprawdzić wybierając hotel są specjalne udogodnienia które wliczone są w wartość noclegu. Mogą być to pokarmy, chłodziarka minibar, darmowy parking, pływalnia czy też aneks kuchenny. Możemy zastanowić się czy będziemy korzystali z tych udogodnień w trakcie naszego pobytu i czy są one godne wydawania ponadplanowych pieniędzy. Z pewnością przyzwoicie będzie dopłacić do takich opcji gdy wybieramy się na dłuższy urlop, tymczasem wyruszając służbowo na dwa dni może być to nieopłacalne.
Możemy zwrócić także uwagę czy recepcja otwarta jest pełną dobę. Prawidłowo jest się upewnić, gdy nasz wjazd do hotelu planujemy w nocy, czy będziemy mogli bez kłopotu zameldować się w hotelu.
Tak więc krótko mówiąc musimy sprawdzić czy nasz hotel spełnia nasze kryteria i nie przepłacimy za rzeczy, które nie będą nam potrzebne, powinno się także poczytać komentarze i przewertować osobiste zdjęcia użytkowników na takich portalach jak booking, tripadrisor i holidaycheck.